• Wspólna przygoda

39.99
szt. Do przechowalni
Czas realizacji Natychmiast po zaksięgowaniu płatności
Cena przesyłki 11.5
Paczkomaty InPost 11.5
Kurier InPost 14.5
Dostępność Średnia dostępność
Sklep - Pomocetus
ISBN 978-83-65915-44-3

Więcej informacji: 530503236


Metoda Treningu Umiejętności Społecznych dla przedszkolaków  

Polega na tworzeniu zajęć, których celem jest systematyczne trenowanie konkretnych umiejętności społecznych. Przedstawione w książce dwadzieścia scenariuszy zajęć to program kompleksowej pracy w sferze społeczno-emocjonalnej dla grupy przedszkolaków.


Opisana w tej publikacji metoda kierowana jest do dzieciz tzw. normy rozwojowej - w wieku od czterech do sześciu lat. Okres przedszkolny to czas na socjalizację i uczenie się norm - jest to więc krytyczny czas dla rozwoju relacji. Warto zadbać o to, by dzieci mogły jak najlepiej radzić sobie w dalszym życiu w tej sferze. Dlatego udziału w zajęciach TUS potrzebują nie tylko dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, ale również wielu przedszkolaków, których rozwój przebiega prawidłowo - po to, by poprawić ich rozumienie emocji, rozwijać empatię oraz umiejętność współdziałania, ale również uczyć norm, zwiększać samoświadomość oraz uczyć określonych zachowań.


Program Treningu Umiejętności Społecznych dla przedszkolaków został opracowany na podstawie wiedzy z zakresu psychologii rozwojowej i pedagogiki oraz naszych doświadczeń, tak by w jak najbardziej całościowy sposób stymulować rozwój dzieci w sferze społeczno-emocjonalnej. Wybrane zagadnienia zostały skupione w trzech obszarach: 


  • rozwój emocjonalny - nazywanie, rozumienie i interpretowanie różnych stanów emocjonalnych (radość, smutek, strach i złość);
  • samowiedza - odkrywanie swojego potencjału i mocnych stron, budowanie poczucia przynależności i tożsamości, akceptacja odmienności;
  • umiejętności społeczne - praca w grupie, empatia, wrażliwość na problemy innych, nawiązywanie relacji, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie w trudnych sytuacjach. 

 


Zestaw Wspólna przygoda 

 to atrakcyjne narzędzie, które sprawdzi się w każdym przedszkolu!


 


W skład zestawu (zapakowanego w estetyczne pudełko) wchodzą:


  • książka zawierająca wprowadzenie do zajęć TUS oraz 20 scenariuszy zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym;
  • 16 kart A4 z pomocami dydaktycznymi w formie zdjęć i rysunków;
  • gra planszowa o formacie A3;
  • płyta CD z kartami pracy, arkuszami obserwacji i ewaluacji oraz czarno-białymi pomocami dydaktycznymi przeznaczonymi do samodzielnego wydruku.

Wiek uczestników 4-6 l.
Obszar Komunikacja, Normy społeczne, Interakcje, Teoria umysłu, Współpraca, Integracja, Rozwiązywanie problemów, Konflikty, Asertywność, Samoświadomość, Emocje, Ekspozycja społeczna
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie