• O nas

Pomoce TUS to baza pomocy terapeutycznych stworzona z myślą o psychologach, pedagogach i terapeutach, pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Materiały są na bieżąco tworzone w oparciu o naszą wiedzę z zakresu psychologii oraz doświadczenie w pracy z dziećmi. Obie od kilku lat dość intensywnie zajmujemy się tematyką TUS pisząc książki i artykuły, szkoląc i prowadząc wykłady na konferencjach czy webinariach oraz prowadząc codzienną praktykę terapeutyczną.

Naszą przygodę z tworzeniem pomocy do TUS rozpoczęłyśmy od napisania, dla wydawnictwa Bliżej Przedszkola, książki "Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności społeczne", kolejna napisana przez nas wspólnie książka, ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa Harmonia.

Autorki sklepu Pomoce TUS
Dorota Bentkowska i Joanna Węglarz

/upload/pomocetus/images/2020-04-07_1_05.jpg

mgr Dorota Bentkowska

Jestem psychologiem dziecięcym i trenerem TUS, pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mocno wierzę, że dobra terapia oparta jest na relacji i tak właśnie pracuję z moimi podopiecznymi.  Prowadzenie zajęć TUS wymaga niezwykłego zaangażowania, kreatywności i elastyczności, ale satysfakcja z efektów które możemy obserwować jest niezwykła :). Prowadzę punkt terapeutyczny "Błękitna Chatka" w Gdyni.

 

 

Asia02-1-.jpg

 

mgr Joanna Węglarz

Jestem psychologiem, specjalistą psychologii klinicznej, socjoterapeutą i trenerem. Pracuję głównie z dziećmi do 7 roku życia i ich rodzinami. W swojej pracy staram się przede wszystkim słuchać i nie oceniać oraz być pomocna po to by wspierać osoby, z którymi pracuję. W ramach założonego przeze mnie Studia Psychologicznego szkolę specjalistów pracujących z dziećmi. Opracowałam autorski program dwustopniowego szkolenia Trener TUS i przeszkoliłam w tym już ponad 1000 osób w całej Polsce.