Darmowy kwestionariusz jest już Twój i czeka na Ciebie w skrzynce mailowej!

Ale to jeszcze nie wszystko!

Wiemy jak mało materiałów odpowiadających na realne potrzeby nastolatków jest dostępnych na rynku, dlatego przygotowałyśmy dla Ciebie jeszcze coś specjalnego!

TA STRONA ZNIKNIE ZA:

Minuty
Sekundy

Być może?

O nastolatkach często padają takie sformułowania jak: 

  • “On ma swój świat, nie dogadasz się z nim.” 
  • “Każdy z nas był tym zbuntowanym nastolatkiem trzaskającymi drzwiami, ale to minie.”
  • “Nastolatki nie doświadczają problemów w zakresie zdrowia psychicznego- są to zwyczajne wahania nastroju spowodowane buzującymi hormonami, a oni chcą tylko zwrócić na siebie uwagę.”
  • “Nastolatek, który ma dobre oceny i wielu przyjaciół, nie może mieć depresji.”

I Ty z pewnością wiesz, że są to mity! 

Mózg nastolatka jest w ciągłej przebudowie, co powoduje nieustanne zmiany w sposobie komunikacji, wahaniu nastroju, zmienności poglądów, a także drażliwość, zagubienie, poszukiwanie „siebie”. Dodatkowo wywołuje egocentryzm i odsunięcie się od rodziców, na rzecz bliskich relacji rówieśniczych. 

Obserwując dzisiejszą młodzież i bezpośrednio z nią pracując, stworzyłyśmy ten NIEZBĘDNIK, który ma ułatwić Ci pracę odpowiadając jednocześnie na realne, a nie książkowe problemy nastolatków.  

Przeczytaj co o swoich nastolatkach mówią ich rodzice:

"... nerwy mi puszczają jak po raz kolejny wołam syna na obiad a on z nosem w telefonie siedzi w swoim pokoju. Nie wiem w jaki sposób mam z nim rozmawiać. Próby rozmów na ważne tematy kończą się spięciami. Jakiś czas temu zaczął chodzić na zajęcia, na których pani prowadzącej udaje się zaangażować ich
w konstruktywne dyskusje. Ostatnio tworzyli plany swojej przyszłości, które nawet mój syn powiesił w swoim pokoju. Szok
i uff...kamień z serca"

"... od kiedy pamiętam staram się zapisywać córkę na zajęcia, na których osoba prowadząca stara się robić coś co wpływa też na rozwój taki "życiowy". Że rozmawia na ważne tematy i nie boi się pytać ich o ich związki, relacje z rodzicami czy żartować z takich tematów jak "palenie pod szkołą" w taki sposób, żeby dać im do myślenia, a nie oceniać. Szalenie to dla mnie ważne, żeby ona miała jakiś dorosły autorytet w swoim otoczeniu."

Teraz widzisz jak bardzo znacząca jest Twoja praca! Często w okresie dorastania nastolatek nie chce traktować swojego rodzica jako wsparcie – rozmawiać z nim, a co dopiero zwierzać się ze swoich problemów. Dlatego tak istotne jest, aby nastolatek znalazł w tym czasie inną dorosłą osobę, która wzbudzi w nim zaufanie.

I tą osobą jesteś TY! 

W Tobie rodzice pokładają nadzieje dotarcia do ich dziecka, a my chcemy dać Ci narzędzie, które Ci w tym pomoże, bo wierzymy, że Twoja praca ma realne oddziaływanie na rozwój nastolatka! 

NIEZBĘDNIK Treningu Umiejętności Społecznych dla nastolaktów w PDFieTYLKO TERAZ –40%! Zamiast 49,99 zł zapłać 29,99 zł!

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

NIEZBĘDNIK DLA NASTOLATKÓW to:

Co znajdziesz w Niezbędniku?

Gotowe pomoce-karty pracy, plansze z infografikami pomocne w dyskusjach na różne tematy oraz ćwiczenia interakcyjne do rozwijania wszystkich 8 obszarów TUS!

+ BONUS 3 pomoce do integracji!

Kompendium sprawdzonej wiedzy opartej na doświadczeniu praktyków.

Zarówno do grupowych jak i indywidualnych zajęć TUS.

Do pracy z nastolatkami w wieku 10-16 lat.

24 gotowe pomoce z wszystkich 8 obszarów umiejętności społecznych + 3 pomoce do integracji.

Zaoszczędzony czas przygotowań.

Pomoce, które indywidualnie dostosujesz do realnych problemów nastolatków, z którymi pracujesz.

Kup Niezbędnik Treningu Umiejętności Społecznych dla nastolatków w PDFie!

TA STRONA ZNIKNIE ZA:

Minuty
Sekundy


KUP NARZĘDZIE 40% TANIEJ!

49,99 zł
29,99 zł

27 gotowych pomocy do pracy z nastolatkami (wiek +10)

Q&A

  1. Dla jakiej grupy wiekowej jest NIEZBĘDNIK?: Dla nastolatków w przedziale wiekowym 10-16 lat. 
  2. Komu przyda się do pracy NIEZBĘDNIK DLA NASTOLATKÓW?: Pedagogom, psychologom oraz wszystkim specjalistom pracującym metodą TUS z nastolatkami. Ale również każdemu kto pracuje z nastolatkami w obszarze społeczno-emocjonalnym! 
  3. Czym różni się NIEZBĘDNIK DLA NASTOLATKÓW od NIEZBĘDNIKA TRENERA TUS?: W NIEZBĘDNIKU TRENERA TUS znajdziesz pomoce do pracy z dziećmi w przedziale wiekowym 4-13 lat, a ten NIEZBĘDNIK DLA NASTOLATKÓW dedykowany jest konkretnie do pracy z nastolatkami w wieku 10-16 lat. 
  4. Do jakiego typu pracy wykorzystam NIEZBĘDNIK?: Wykorzystasz go zarówno do pracy grupowej jak i indywidualnej.  
  5. Czy otrzymam fakturę za zakup?: Tak! Tak jak w przypadku innych produktów ze sklepu Pomoce TUS, wystawiamy fakturę za zakup.  
  6. Czy mogę kupić NIEZBĘDNIK na placówkę z odroczonym terminem płatności?: Tak! Wystawiamy fakturę z danymi nabywcy i odbiorcy z terminem płatności 14 dni. 

Autorka

mgr Justyna Michalik

Psycholożka, socjoterapeutka, terapeutka Pedagogiczna, Trenerka TUS. Posiada bogate doświadczenie terapeutyczne zdobyte między innymi na stanowisku Psychologa w Szkole Integracyjnej. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami zachowania. Prowadzi TUS oraz terapię psychologiczną dla dzieci od lat 7 i młodzieży. 

Opieka merytoryczna

dr Agata Hejmowska

Psycholożka, nauczycielka dyplomowana, terapeutka TSR, Trenerka TUS. Absolwentka studiów doktoranckich na wydziale nauk społecznych. Na co dzień prowadzi zajęcia TUS oraz terapię psychologiczną przede wszystkim dla młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.