Jak zostać Trenerem TUS? Wskazówki na START!

Treningi umiejętności społecznych to zajęcia cieszące się coraz większą popularnością. Być może zastanawiasz się, kim jest Trener TUS, czyli osoba prowadząca te zajęcia, a także jak nim zostać? Postaramy się rozjaśnić tę kwestię.


Trener TUS to osoba, która:


 • posiada wiedzę na temat rozwoju człowieka, zwłaszcza rozwoju emocjonalno – społecznego,
 • wie, czym są umiejętności społeczne i interpersonalne,
 • zna zaburzenia i choroby, w których występują deficyty w zakresie umiejętności społecznych oraz sposoby wspierania i korygowania ich,
 • jest zaznajomiona z metodami regulującymi emocje dzieci,
 • potrafi zaopiekować się trudnymi zachowaniami oraz wprowadzić strategie proaktywne do pracy z dziećmi,
 • ma dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne, liderskie oraz terapeutyczne.

Tego typu wymagania spełniają bardzo często pedagodzy, psycholodzy czy pedagodzy specjalni, jednak sama wiedza teoretyczna to często za mało, aby trafnie dobrać grupę, dobrze zaplanować zajęcia TUS czy z korzyścią dla uczestników pracować tą metodą. Nie istnieją też przepisy, które regulują konieczność ukończenia kursu uprawniającego do prowadzenia tego typu zajęć, jednak bardzo często wymagają tego pracodawcy.


Dlaczego warto ukończyć wartościowy kurs Trenera TUS? Jaki kurs możemy nazwać wartościowym? 


Taki, w którym od praktyków dowiemy się:

 • co i jak robić,
 • jak dobrać grupę,
 • jak urządzić salę, w której będą odbywać się zajęcia,
 • w jakich obszarach działać,
 • z jakich pomocy i narzędzi korzystać,
 • jak sobie radzić z trudnościami, które czekają na każdego trenera TUS,
 • jak odnaleźć swoją drogę TUSową.

Wzbogacenie wiedzy i rozwijanie swojego warsztatu pracy pod okiem doświadczonych ekspertów wpłynie nie tylko na sukces podczas pracy terapeutycznej, ale też na pewność siebie trenera TUS. W Studiu Psychologicznym kursy dla Trenerów TUS tworzone są przez praktyków, którzy od lat prowadzą treningi umiejętności społecznych. A wisienką na torcie jest możliwość uczenia się od autorek TUS opartego na relacji i empatii, Joanny Węglarz i Doroty Bentkowskiej. Niebywałym dodatkiem jest również możliwość dołączenia do grona trenerów TUS przeszkolonych przez Studio Psychologiczne, którzy wzajemnie się inspirują i doradzają sobie w prywatnej grupie facebookowej „Trener TUS” oraz podczas Konferencji Trenera TUS.


Wybierając szkolenie, dzięki któremu zdobywamy tytuł Trenera TUS… 


…warto też zobaczyć, czy miejsce, na które się zdecydowaliśmy, jest wyspecjalizowane w pracy z grupą, jaką codziennie spotykamy w swojej pracy.

Studio Psychologiczne oferuje kilka kursów w zakresie pracy metodą TUS:

 • Trener TUS stopień I szkolenie bazowe, dzięki któremu uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę na temat TUS i mogą tytułować się Trenerem TUS.
 • Trener TUS stopień II – szkolenie które rozwija warsztat pracy Trenera w zakresie treningu umiejętności społecznych dla osób w spektrum autyzmu.
 • TUS dla dzieci w wieku przedszkolnym – szkolenie skupia się na wzbogaceniu kompetencji trenera w zakresie pracy z dziećmi młodszymi.
 • TUS dla nastolatków – szkolenie poszerza wiedzę i umiejętności dotyczące TUSa dla adolescentów.

Dodatkowo Trener TUS w Studiu Psychologicznym może wzbogacić swój warsztat pracy podczas szkoleń dot.: jogi i uważności dla dzieci, regulacji emocji dzieci, metod relaksacyjnych, czy efektywnych sposobów radzenia sobie z trudnymi zachowaniami. Dzięki temu jego TUSy będą efektywne i przyjemne, a uczestnicy szybciej będą nabywać nowe umiejętności, a także lepiej radzić sobie w sytuacjach społecznych i nawiązywaniu empatycznych relacji.

Sprawdź ofertę szkoleń i zostań Trenerem TUS!

Zapisz się do Newslettera

aby otrzymywać najnowsze informacje o naszych produktach i darmowych webinarach!

Dodatkowo odbierz kod rabatowy 5% na Twoje pierwsze zakupy

Pomoce TUS

Pomoce TUS to baza pomocy terapeutycznych stworzona z myślą o psychologach, pedagogach i terapeutach, pracujących z dziećmi i młodzieżą. Nasze pomoce są wykorzystywane w punktach przedszkolnych i szkolnych oraz prywatnych gabinetach.Wszystkie prace stworzone są przez nasze autorki Joannę Węglarz oraz Dorotę Bentkowską.

Dowiedz się więcej czym jest TUS

Wszystkie prawa zastrzeżone Pomoce TUS 2024

Dziękujemy!

Przesłano formularz

Otrzymaliśmy twoje zgłoszenie! Zajrzyj na swoją skrzynkę mailową. Sprawdź folder oferty bądź spam!​